Laz Dürümcü
35
Silivrikapı Mah. Kuva-i Milliye Cad. Bezirgan Odaları Sok. No: 16/A Kocamustafapaşa,34100
+90 (212) 632 10 2201/01/2003 tarihi itibariyle hobby olarak açtığımız lokantamızı zaman içerisinde farklı düşüncelerimizi hizmete sunarak laz dürümcü adıyla anıldığımız farklı bir dürümcülük anlayış ve konsepti ile, eşsiz bir lezzet ve damak tadı şöleni sunmaktayız. Adana ve Urfa denilince akla ilk gelen kebap oluyorsa, karadenşz denilince de akla ilk gelen kelime hamsi oluyor. Peki bir karadenizli dürümcü olursa? Hele ki karadenizli, bir mucit çıkarsa? İşte o zaman hamsi kebabının, hamsi iskender, hamsi beyti, hamsi nazik ve hamsili künefenin icadı kaçınılmaz demektir. Biz karadenizin hamsisini doğunun kebabına uyarladık ve ortaya laz dürümcü markasını çıkarttık. Oysa herşey bir izci kampında babası bir lokantacı olan öğretmen Can Kaya'nın, izci gençlere kamptayken onlara düşük maliyetli ve besleyici bir yemek hazırlamak istemesi ile başladı. Can öğretmen, bu yemeği yapmanın yollarını ararken aklına gelen fikirle hamsiyi ızgarada pişirip, tıpkı kebap dürüm gibi lavaş ekmeğinin arasına koymayı akıl eder. Balık yemeyenlerin bile iştahla yediğini gören Can öğretmen, lokantacı babası Bekir Bey'e ve annesi Emine Hanım'a bu fikrini anlatır. Ve hamsi dürüm devri, Laz dürümcü devri başlayıverir. Yapılan laz dürüm öncelikle gelen müşterilere ikram edilir, oldukça beğeni ve takdir görür. Ardından Kocamustafapaşalı'lar da müdavimi olurlar. Bu böyle devam ederken de hamsi kebaplarının ardı arkası kesilmez. Sonraki günlerde Bekir bey ocakbaşının ustasına "“çek bi'iskender"” diyecekken "“çek bi'hamsi iskender"” deyiverir. O günden sonra da Hamsi iskender çıkıverir ortaya. Arkasından da hamsi beyti ve tüm hamsi kebapları"… Sonderece özgün balık kebaplarının yanında bir kebapçıda bulunabilecek tüm çeşitler Laz Dürümcü'de.
21858Ziyaretçi
 • Yetkili Hasan KAYA
 • Adres Silivrikapı Mah. Kuva-i Milliye Cad. Bezirgan Odaları Sok. No: 16/A - Kocamustafapaşa
 • Telefon +90 (212) 632 10 22
 • Telefon ( 2 ) +90 (506) 602 46 23
 • Fax
 • Özel Sitesi http://www.lazdurumcu.com
 • Web Sitesihttp://lazdurumcu.Fatihport.com
 • E-Postalazdurumcu@hotmail.com.tr
 • Sayın yetkili, bilgilerinizin herkes tarafından görüntülenebilmesi için
  lütfen aşağıdaki butona tıklayınız.
  SAYFANIZI HEMEN AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 • Kredi Kartı Geçerli
 • Açılış/Kapanış10:00 - 24:00
 • Servis Saatleri10:30 - 23:45
 • Servis Yerleri Kocamustafapaşa, Samatya, Fındıkzade, Kızılelma Caddesi, Cerrahpaşa, Haseki, Şehremini, Çapa, Yedikule, Yusufpaşa, Aksaray, Millet Caddesi, Vatan Caddesi, Başvekil Caddesi ve Oğuzhan Caddesi
Nerede? Nasıl Gidilir?
Büyüt

Kocamustafapaşa İETT son durağından Alipaşa caddesine doğru 200 metre yürüdükten sonra firmamızı bezirgan odaları sokakta iç tarafta görebilirsiniz.

İletişim Formu
01/01/2003 tarihi itibariyle hobby olarak açtığımız lokantamızı zaman içerisinde farklı düşüncelerimizi hizmete sunarak laz dürümcü adıyla anıldığımız farklı bir dürümcülük anlayış ve konsepti ile, eşsiz bir lezzet ve damak tadı şöleni sunmaktayız. Adana ve Urfa denilince akla ilk gelen kebap oluyorsa, karadenşz denilince de akla ilk gelen kelime hamsi oluyor. Peki bir karadenizli dürümcü olursa? Hele ki karadenizli, bir mucit çıkarsa? İşte o zaman hamsi kebabının, hamsi iskender, hamsi beyti, hamsi nazik ve hamsili künefenin icadı kaçınılmaz demektir. Biz karadenizin hamsisini doğunun kebabına uyarladık ve ortaya laz dürümcü markasını çıkarttık. Oysa herşey bir izci kampında babası bir lokantacı olan öğretmen Can Kaya'nın, izci gençlere kamptayken onlara düşük maliyetli ve besleyici bir yemek hazırlamak istemesi ile başladı. Can öğretmen, bu yemeği yapmanın yollarını ararken aklına gelen fikirle hamsiyi ızgarada pişirip, tıpkı kebap dürüm gibi lavaş ekmeğinin arasına koymayı akıl eder. Balık yemeyenlerin bile iştahla yediğini gören Can öğretmen, lokantacı babası Bekir Bey'e ve annesi Emine Hanım'a bu fikrini anlatır. Ve hamsi dürüm devri, Laz dürümcü devri başlayıverir. Yapılan laz dürüm öncelikle gelen müşterilere ikram edilir, oldukça beğeni ve takdir görür. Ardından Kocamustafapaşalı'lar da müdavimi olurlar. Bu böyle devam ederken de hamsi kebaplarının ardı arkası kesilmez. Sonraki günlerde Bekir bey ocakbaşının ustasına "“çek bi'iskender"” diyecekken "“çek bi'hamsi iskender"” deyiverir. O günden sonra da Hamsi iskender çıkıverir ortaya. Arkasından da hamsi beyti ve tüm hamsi kebapları"… Sonderece özgün balık kebaplarının yanında bir kebapçıda bulunabilecek tüm çeşitler Laz Dürümcü'de.
Firmanızı Ekleyin

Fatihport.com içerisinde 18 ana kategori 226 alt kategoride 306 firma yer almaktadır.