İstanbul Tıp Kitabevi
244
Turgut Özal Cad. No:4/AÇapa,34100
+90(212) 584 20 60İstanbul Medikal Yayıncılık İstanbul Medikal Yayıncılık (İMY) 2003 yılında kuruldu. Yaklaşık 2 yıllık sürede İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her yerinde tanınan ve ürünlerine ulaşılabilen bir yayınevi haline geldi. Türkiye'nin 32 ilindeki tıbbi kitap satıcı ve dağıtıcı ağlarıyla sürekli ve sağlıklı bir ilişki kurdu ve bu ilişkiyi genişletti. Kısa sürede sağlanan bu gelişme, gerek Türk Tıp Camiasını çok iyi tanıyan elemanlara sahip olmanın, gerekse akademisyenlerin görüşlerine önem vermenin getirdiği bir sonuçtur. İMY sektörde neyi değiştirdi? Çok şeyi"… Her şeyden önce son derece kaliteli baskı ve cilde sahip, kolay okunabilen, yeni ve güncel bilgileri içeren kitaplar yayınladı. Önemli ve yararlı çok sayıda yabancı kitabın; konunun uzamanları tarafından yapılan Türkçe tercümesini çıkardı. Ayrıca Türk Tıbbı'na yeni dergiler kazandırdı. Türkiye'de medikal yayıncılığın kalitesini arttırmak amacımız, aynı zamanda uzun süredir yaşanan ve adeta tek bir yayınevinin tekelinde olan tıbbi yayıncılıkta rekabet ortamının da yaratılmasını sağlamıştır. Bu hekimlerin ve ilaç firmalarının daha iyi yayınlara, daha uygun fiyatlarla ulaşması demektir. İMY'nin yayın hayatına girmesiyle telif hakları ve sözleşmeli yayıncılık dönemi başlamıştır. Yazarlara ödenen telif hakları konusunda daha sağlıklı ve işler bir yapıya kavuşmak ulaştığımız en önemli hedeflerden biriydi. İMY korsan kitap satışı yapan ve bunlara ortam hazırlayanlara karşı her zaman tepkisini göstermiştir.Ülkemizde kopya, korsan ve illegal düzene karşı olmayı sadece bir reklam malzemesi olarak kullanan; gerçekte her yıl binlerce korsan kitabı orijinal diye satan yayınevlerine de tepkisini her zaman dile getirmiştir. Yurtdışından dergi aboneliği İMY'nin bir diğer önemli uğraşı alanı olup, bu hizmeti saygın hekimlere ve ilaç firmalarına sunmaktadır. İMY'nin bu konudaki çabası sizlerin desteği ile artarak devam edecektir. Amaç, dergi aboneliklerindeki aksaklıklara ve yanlış uygulamalara son vermektir. İMY elektronik yayınlar konusunda da gerekli çalışmaları yapmaktadır. Tıpta her bilim dalının olmazsa olmaz kitapları vardır. Biz önümüzdeki dönemde Türk hekimlerinin yazdığı Türkiye ve Türk dünyasında klasik anakitap (textbook) olma özelliğine sahip eserler yayınlamak amacındayız. Ayrıca İngilizce baskılarla uluslararası arenada da yer almak hedeflerimizden biridir kuşkusuz"… Daha iyi bir tıp yayıncılığı için çabalarımızı arttırarak yolumuza devam edeceğiz. Sizden gelecek uyarılar, öneriler ve destek en önemli gücümüz olacaktır.
14363Ziyaretçi
 • Yetkili İsmail ŞAHİN
 • Adres Turgut Özal Cad. No:4/A - Çapa
 • Telefon +90(212) 584 20 60
 • Telefon ( 2 ) +90(212) 584 20 58
 • Fax +90(212) 587 94 45
 • Özel Sitesi http://www.istanbultip.com.tr
 • Web Sitesihttp://istanbultipkitapevi.fatihport.com
 • E-Postatugce.yildirim@istanbultip.com.tr
 • Sayın yetkili, bilgilerinizin herkes tarafından görüntülenebilmesi için
  lütfen aşağıdaki butona tıklayınız.
  SAYFANIZI HEMEN AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 • Kredi Kartı Geçerli
 • Açılış/Kapanış08:00 - 20:00
Nerede? Nasıl Gidilir?
Büyüt

Çapa Otobüs Durakları Arkası, Tıp Fakültesi Karşısı

İletişim Formu
İstanbul Medikal Yayıncılık


İstanbul Medikal Yayıncılık (İMY) 2003 yılında kuruldu. Yaklaşık 2 yıllık sürede İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her yerinde tanınan ve ürünlerine ulaşılabilen bir yayınevi haline geldi. Türkiye'nin 32 ilindeki tıbbi kitap satıcı ve dağıtıcı ağlarıyla sürekli ve sağlıklı bir ilişki kurdu ve bu ilişkiyi genişletti. Kısa sürede sağlanan bu gelişme, gerek Türk Tıp Camiasını çok iyi tanıyan elemanlara sahip olmanın, gerekse akademisyenlerin görüşlerine önem vermenin getirdiği bir sonuçtur.

İMY sektörde neyi değiştirdi?

Çok şeyi"… Her şeyden önce son derece kaliteli baskı ve cilde sahip, kolay okunabilen, yeni ve güncel bilgileri içeren kitaplar yayınladı. Önemli ve yararlı çok sayıda yabancı kitabın; konunun uzamanları tarafından yapılan Türkçe tercümesini çıkardı. Ayrıca Türk Tıbbı'na yeni dergiler kazandırdı.

Türkiye'de medikal yayıncılığın kalitesini arttırmak amacımız, aynı zamanda uzun süredir yaşanan ve adeta tek bir yayınevinin tekelinde olan tıbbi yayıncılıkta rekabet ortamının da yaratılmasını sağlamıştır. Bu hekimlerin ve ilaç firmalarının daha iyi yayınlara, daha uygun fiyatlarla ulaşması demektir.

İMY'nin yayın hayatına girmesiyle telif hakları ve sözleşmeli yayıncılık dönemi başlamıştır. Yazarlara ödenen telif hakları konusunda daha sağlıklı ve işler bir yapıya kavuşmak ulaştığımız en önemli hedeflerden biriydi.

İMY korsan kitap satışı yapan ve bunlara ortam hazırlayanlara karşı her zaman tepkisini göstermiştir.Ülkemizde kopya, korsan ve illegal düzene karşı olmayı sadece bir reklam malzemesi olarak kullanan; gerçekte her yıl binlerce korsan kitabı orijinal diye satan yayınevlerine de tepkisini her zaman dile getirmiştir.

Yurtdışından dergi aboneliği İMY'nin bir diğer önemli uğraşı alanı olup, bu hizmeti saygın hekimlere ve ilaç firmalarına sunmaktadır. İMY'nin bu konudaki çabası sizlerin desteği ile artarak devam edecektir. Amaç, dergi aboneliklerindeki aksaklıklara ve yanlış uygulamalara son vermektir.

İMY elektronik yayınlar konusunda da gerekli çalışmaları yapmaktadır.

Tıpta her bilim dalının olmazsa olmaz kitapları vardır. Biz önümüzdeki dönemde Türk hekimlerinin yazdığı Türkiye ve Türk dünyasında klasik anakitap (textbook) olma özelliğine sahip eserler yayınlamak amacındayız. Ayrıca İngilizce baskılarla uluslararası arenada da yer almak hedeflerimizden biridir kuşkusuz"…

Daha iyi bir tıp yayıncılığı için çabalarımızı arttırarak yolumuza devam edeceğiz. Sizden gelecek uyarılar, öneriler ve destek en önemli gücümüz olacaktır.
Firmanızı Ekleyin

Fatihport.com içerisinde 18 ana kategori 226 alt kategoride 306 firma yer almaktadır.